Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Dach ekstensywny

Układ warstw od stropu w górę: folia paroizolacyjna PE klejona w zakładzie, warstwa termoizolacji EPS 100, warstwa spadkowa - EPS 100, hydroizolacja - membrana Carlisle, geowłóknina ochronna 300g, mata drenażowa 2,5cm, geowłóknina filtracyjna, substrat 8cm.

Typ dachu zielonego o zdolności samoregeneracji, nie potrzebuje instalacji nawadniających. Nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. To przeważnie roślinność stepowa, mchy, porosty, rozchodniki, roślinność znana z ogródków skalnych.

Minimalna wysokość nadbudowy dachu ekstensywnego to ok.11 cm. Do jego prawidłowego funkcjonowania wystarczy 8cm substratu.

Dach ekstensywny to rozwiązanie w zasadzie samowystarczalne, przez co sprawdzi się na każdej powierzchni. Tego rodzaju dach zielony jest odporny na działanie nawet ekstremalnych warunków pogodowych. Nie jest jednak przeznaczony do użytkowania rekreacyjnego – roślinność pełni w tym przypadku przede wszystkim funkcję biologiczną i ozdobną. Dzięki temu dachy ekstensywne mogą mieć nachylenie nawet do 45 stopni. To uniwersalne, ekologiczne rozwiązanie dla każdego  budynku.

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa