Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Dach zielony

Dach zielony – rozwiązanie dla każdego?

Zielony dach jest odmianą stropodachów balastowych. Dachy zielone może porastać roślinność ekstensywna, czyli niska, dekoracyjna lub intensywna – wyższa bardziej wymagająca.

Budowa dachów zielonych cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w sektorze publicznym, na dużych inwestycjach, jak i wśród klientów indywidualnych.

Dachy zielone – kolejne warstwy pokrycia dachowego

Ze względu na swoją specyfikę zielone dachy składają się z wielu warstw, z których każda pełni określoną funkcję. Są to:

  • warstwa termoizolacji, która odpowiada za izolację cieplną obiektu;
  • warstwa hydroizolacji, której zadaniem jest zabezpieczenie stropu, a tym samym obiektu przed przenikaniem wilgoci z zewnątrz;
  • warstwa drenażowo-akumulacyjna, która odpowiada za gromadzenie i odprowadzanie nadmiaru wody z zewnętrznych warstw pokrycia dachowego;
  • warstwa filtrująca, która ma zabezpieczać warstwę drenażu przed zanieczyszczeniami;
  • warstwa substratu, która stwarza warunki do prawidłowego rozwoju określonych gatunków roślin. Zależnie od rodzaju ostatniej warstwy dachy zielone można podzielić na dachy ekstensywne i dachy intensywne.

Budowa dachów zielonych – zalety inwestycji

Instalacja dachu zielonego wiąże się z wieloma korzyściami, jakich dostarcza ten typ pokrycia dachowego. Wyróżnić wśród nich można m.in.:

  • możliwość aranżacji przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej na dachu budynku – taras z naturalną zielenią;
  • izolację akustyczną – dach zielony bardzo dobrze tłumi hałasy z zewnątrz;
  • doskonałą izolację termiczną – latem dach chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku, zimą zabezpiecza przed wychładzaniem się obiektu, w ten sposób zwiększając energooszczędność obiektu;
  • dach zielony stanowi powiększenie powierzchni biologicznie czynnej działki – dzięki temu można zabudować jej większą powierzchnię zyskując większy zwrot z inwestycji;
  • w wielu miastach Polski budynki z dachem zielonym zwolnione są z podatku od nieruchomości.

Dodatkowym autem instalowania dachów zielonych w centrach miast jest ich wpływ na otoczenie. Zielone dachy doskonale filtrują zanieczyszczenia z powietrza i są nieocenionym źródłem tlenu. Ponadto, pomagają w walce ze zjawiskiem tzw. miejskich wysp ciepła, w wyniku których powietrze w centrach miast jest ciepłe i suche. Zielone dachy – co jest szczególnie istotne w terenach zabudowanych – absorbują wodę opadową i w sposób naturalny wprowadzają ją w obieg.

Dachy zielone w technologii BM

Na potrzeby Naszych Klientów projektujemy i wykonujemy dachy zielone z membraną EPDM, która zapewnia doskonałą hydroizolację i przedłuża żywotność dachu. Membrana skutecznie zabezpiecza poszycie dachowe przed wrastaniem korzeni, dzięki czemu rosnąca na dachu roślinność pozostaje obojętna dla konstrukcji stropu.

W ofercie posiadamy również rozwiązania na bazie innych materiałów – m.in. specjalistyczne dachy ekstensywne i  intensywne. Klientów zainteresowanych możliwością wykonania dachu zielonego zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie rozwiązania projektujemy i wykonujemy w oparciu o wysokogatunkowe materiały renomowanych marek.

 

budowa dachów zielonych

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa