Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Funkcje warstw dachu płaskiego

 

Ponieważ sposób wykorzystania stropodachów jest bardzo różnorodny, mają one budowę warstwową, w której każda z warstw pełni różne funkcje.

Podstawowe warstwy występujące w stropodachach są następujące:

  • A. warstwa paroizolacyjna zabezpiecza wyższe warstwy, a przede wszystkim termoizolację, przed wnikaniem nie pary wodnej od strony wnętrza budynku.
  • B. izolacja termiczna, której zadaniem jest ograniczenie przepływu ciepła przez stropodach; w dachach odwróconych materiał, z którego wykonana jest warstwa izolacji termicznej, musi być odporny na wilgoć i zachowywać dobrą izolacyjność w kontakcie z wodą - styropian ekstrudowany (XPS).
  • C. warstwa spadkowa, profilująca kąt nachylenia połaci dachowej, powinna znajdować się pod warstwą hydroizolacyjną, aby woda opadowa spływała w kierunku punktów odbioru wody.
  • D. warstwa hydroizolacji - jest to najważniejsza warstwa zabezpieczająca budynek przed wodą.
  • E*. warstwa balastowa (w przypadku stropodachów balastowych, tarasów) - może być posadzką z płytek ceramicznych czy kamiennych, z elementów drewnianych, drewnopochodnych, warstw z tworzyw sztucznych, żwiru lub humusu z roślinnością w przypadku dachów zielonych

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa