Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Jakie są wady zielonego dachu?

W miarę jak zielone dachy zyskują na popularności, coraz więcej inwestorów zastanawia się, jakie są wady tego typu pokrycia dachowego i czy jest możliwe jego stworzenie bez modyfikacji bieżącego projektu wykonawczego obiektu.

Główną wadą zielonego dachu jest jego cena. Niestety planując zaprojektowanie i wykonanie dachu zielonego wciąż musimy się liczyć z niemałym wydatkiem, którego ze względu na specyfikę konstrukcji nie jesteśmy w stanie rozłożyć w czasie realizując poszczególne prace wykończeniowe w finansowo dogodnych dla nas momentach. Jedyny wydatek, jaki jesteśmy w stanie odłożyć w czasie to wydatek związany z zagospodarowaniem przestrzeni dachu w przypadku konstrukcji pełniących jednocześnie funkcję rekreacyjną.

Wśród wad zielonego dachu wymienia się również konieczność wykonywania prac pielęgnacyjnych, które w zależności do charakteru dachu oraz zaimplementowanych na nim nasadzeń możemy wykonywać we własnym zakresie lub zlecać firmom specjalizującym się w utrzymaniu dachów zielonych. W tym drugim przypadku utrzymanie dachu będzie generowało dodatkowe koszty, które mogą być wyższe niż w przypadku prac serwisowych standardowego pokrycia dachowego.

Ostatnią wadą dachu zielonego, którą warto wziąć pod uwagę jest zwiększony ciężar dachu, który nierzadko wymaga zastosowania rozwiązań konstrukcyjnych o podwyższonej nośności. To z kolei przekłada się na koszt wzniesienia całego obiektu, do budowy którego niezbędne są droższe materiały. Oznacza to również, że implementacja zielonego dachu do istniejącego już projektu wykonawczego obiektu budowlanego może wymagać wprowadzenia pewnych zmian konstrukcyjnych, z pewnością zaś wymaga analizy dotychczasowego projektu pod względem nośności konstrukcji i możliwości bezpiecznego zwieńczenia jej wybranym przez inwestora typem dachu zielonego.

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa