Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Technologie

WYBÓR TECHNOLOGII, RODZAJU POKRYCIA DACHOWEGO

Każdy kto buduje dom stanie w pewnym momencie przed dylematem, jakiego materiału użyć dla ochrony domu przed wodą? Jesteśmy zdania, że dach domu podobnie jak jego ściany czy fundament, są elementami które powinny zostać wykonane raz. A przynajmniej raz na kilkanaście czy dziesiąt lat.

W przypadku dachu płaskiego, pytając znajomych, architektów, budowlańców i tak zwanych budowlańców oraz uzdolnione „złote rączki” najczęstszą odpowiedzią będzie, że trzeba pokryć dach papą. Dlaczego? Tak piszą we wszystkich podręcznikach dla budowlańców czy architektów*! Jesteśmy w pierwszym ćwierćwieczu XXI wieku a podręczniki bazują na wiedzy z lat 60 ubiegłego stulecia…. No, jaka technologia w kraju taka nauka i odwrotnie. Na szczęście świadomi architekci i świadomi budowlańcy poszerzają swoją wiedzę. Istnieje jeszcze co najmniej kilka szczelnych i trwałych technologii. Nie można powiedzieć, że jedna jest totalnie beznadziejna, a inna całkowicie bez wad. Takich nie ma. Istnieją technologie bardziej odpowiednie dla tych i inne dla innych typów dachów.

 

CO WIĘC WYBRAĆ?

Spróbujemy uzyskać odpowiedź , odpowiadając na inne pytanie:

Dla kogo budujemy dom?

A) Dla siebie
B) Na sprzedaż
C) Na wynajem
 

Ad.A.

Kryterium ceny powinno być najmniej brane pod uwagę. Najważniejsze to: jakość użytych materiałów, ich trwałość, jakość wykonanych prac oraz czas gwarancji.

Jeżeli wydamy na dach, który ma 200m2 – 60000,00 PLN to dużo czy mało? Jeżeli 40000,00 PL to dużo czy mało? Ale jeżeli jednak zdecydujemy się wykonać tą tańszą opcję ( i to często jeszcze finansując z kredytu) i po 5 czy 10 latach będziemy musieli wydać tą kwotę ponownie, to co było drogo a co tanio?
 

Ad.B.

Inwestorzy budujący na sprzedaż, kierują się rachunkiem ekonomicznym. Oczywiście w cenie są ci, którzy w swoim produkcie oferują też jakość . Dla nich zrozumiałym czynnikiem wyboru jest cena.
 

Ad.C.

Inwestorzy budujący na wynajem traktują swoją inwestycję w sposób pośredni do dwóch powyższych. Jedno jest pewne. Zakładają zwrot swojej inwestycji na 10- 15 lat. W tym czasie nie chcieliby mieć większych problemów z dachem ani innymi elementami budynku. Będą więc starali się uzyskać kompromis między ceną a trwałością. Jeżeli minie ich zakładany okres zwrotu, inwestycja się zamortyzuje, będzie ich stać na to aby wykonać dach ponownie. Tak to jest od początku skalkulowane.

 

*Zapraszamy do okazania w firmie jakiegokolwiek podręcznika dla budowlańców czy architektów, który w zakresie pokryć dachów płaskich nie kończy się na papach termozgrzewalnych.

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa