Membrana TPO

Membrana TPO

Membrana TPO

TPO (termoplastyczne olefiny) to najczęściej biała lub kremowa membrana wykonana na bazie polipropylenu i polimeru kauczukowego (ten sam składnik co w membranie EPDM). TPO odbija promienie UV i nie nagrzewa się nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Stosowana jako nowoczesna alternatywa dla membran PVC, jest przyjazna środowisku, ponieważ nie zawiera toksyn, dioksyn i halogenów. Charakteryzuje się jednorodnością pod względem fizycznym i chemicznym. Membranę TPO można zgrzewać również w niższych temperaturach, niż w przypadku pozostałych membran.

Właściwości membrany EPDM TPO

 • Żywotność – ok. 25 lat
 • Gwarancja producenta do 15 lat
 • Elastyczna również w niższych temperaturach
 • Wysoce wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne
 • Odporna na UV
 • Odporna na czynniki pogodowe
 • Odporna na rozrost korzeni
 • Niska waga
 • Wysoka paroprzepuszczalność
Membrana TPO

Producenci membrany TPO

Firestone

Membrana UltraPly TPO sklada się z termoplastycznego kompozytu o nazwie poliolefin, który łączy w sobie zalety polipropylenu i gumy etylenowo – propylenowej. Dzięki takiej budowie, arkusze można łączyć za pomocą zgrzewania. Aby zapewnić wysokie parametry wytrzymałości membrana UltraPly TPO została wzmocniona siatką.

Instalacja
Membrana UltraPly TPO jest dostępna w rozmiarach arkuszy do 3,05 m szerokości. Korzystamy z niej zarówno podczas renowacji jak i wykonywaniu nowych pokryć dachowych. Łączenie arkuszów TPO ze sobą polega na zgrzewaniu szwów gorącym powietrzem, co można wykonywać w każdych warunkach atmosferycznych (również zimą).

Odporność
TPO UltraPly jest odporna na działanie promieniowania UV, ozonu oraz pozostałych czynników środowiskowych, a także na środki chemiczne, porost grzybów i glonów.

Bauder

BauderTHERMOPLAN jest nowoczesnym systemem hydroizolacji FPO-PP. Stosowany do mocowania mechanicznego oraz pod balast. Posiada klasy bezpieczeństwa przeciwpożarowego Broof (t1) i (t3), jest odporny na przenikanie korzeni oraz na szkodliwe działanie mikroorganizmów.

BauderTHERMOPLAN T 15 / T 18 / T 20 – Folie FPO są wysokiej klasy foliami z tworzyw sztucznych, wzmocnione wkładką nośną z włókien syntetycznych. Zapewnia to im stabilność wymiarową, wysoką wytrzymałość na rozdzieranie, jak również doskonałe dopasowanie do danych zastosowań. Szczególna łatwość montażu z uwagi na ich giętkość .

BauderTHERMOPLAN T 15 V – Jest to folia dachowa o grubości 1,5 mm, wzmocniona włóknami syntetycznymi i dodatkowo powlekana od spodniej strony włókniną z tworzyw sztucznych. Zapewnia ona oprócz sprawdzonych właściwości folii zbrojonych, również możliwość montażu przy użyciu kleju.
BauderTHERMOPLAN T 15 V nadaje się zarówno do klejenia jak i do mocowania mechanicznego. Posiada pozbawioną włókniny krawędź do prostego zgrzania na zakładzie.

BauderTHERMOPLAN T TL – Jest to folia o grubości 1,5 mm bez wkładki nośnej. Jako wysoce elastyczny materiał stanowi uzupełnienie oferty folii BauderTHERMOPLAN T przeznaczona jest do kształtowania detali. Giętka w niskich temperaturach przekraczających -30ºC.

BauderTHERMOFIN F – Folie dachowe z tworzyw sztucznych FPO-PP z wkładką z tkaniny szklanej. Uniwersalny zakres stosowania: do mocowania mechanicznego lub pod balast.

BauderTHERMOFIN F TL – Folie dachowe FPO-PP bez wkładki nośnej, przeznaczone w szczególności do kształtowania detali.

SARNAFIL®-TS 77 – Dachowa membrana hydroizolacyjna na bazie polimerów, układana swobodnie i mocowana mechanicznie do podłoża konstrukcyjnego dachu.
Membrana jest zbrojoną poliestrem, wielowarstwową, syntetyczną membraną zbudowaną z wysokiej jakości elastycznych poliolefin (FPO), zawierającą stabilizatory promieniowania UV, środek opóźniający palenie oraz wkładkę z włókniny szklanej.

Sarnafil TS 77
jest zgrzewalną gorącym powietrzem membraną, przeznaczoną do bezpośredniej ekspozycji, nadającą się do stosowania we wszystkich strefach klimatycznych. Membrana zawiera wkładkę z włókniny szklanej zapewniającą stabilność wymiarów oraz zbrojenie poliestrowe zapewniające wysokie wytrzymałości mechaniczne.

Sarnafil TS 77-15 przeznaczona jest do systemów dachowych mocowanych mechanicznie.

Membrana Sarnafil TS 77-15 nie jest narażona na powstawanie naprężeń wstępnych w czasie produkcji. Zastosowane rodzaje zbrojenia eliminują ryzyko jej delaminacji (rozwarstwienia) oraz absorpcji wody.

Zastosowanie membrany TPO

 • Dachy płaskie
 • Dachy zielone
 • Hale przemysłowe
 • Budynki mieszkalne wielorodzinne
 • Budynki użyteczności publicznej
 • Tarasy z hydroizolacją bezpośrednio na płycie
 • Stropy nad garażami podziemnymi
Zastosowanie membrany TPO