Zadzwoń do nas: 575 500 595

Napisz na: [email protected]

Odwiedź nasz profil Facebook

baner

Odwrócony

Dach odwrócony, taras na dachu

Jednym z coraz chętniej stosowanych rozwiązań podczas budowy pokrycia budynków są dachy odwrócone. Ich koncepcja polega na zastosowaniu odwrotnej kolejności nakładania poszczególnych warstw hydro- i termoizolacyjnych. Warstwa hydroizolacji schowana jest pod warstwą termoizolacji. Użytkowanie, chodzenie po dachu jest dużo bezpieczniejsze dla stanu izolacji wodochronnej. Pozwala to na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni domu, dzięki czemu dach odwrócony może pełnić funkcję tarasu. Aby zrealizować to zadanie, wystarczy na wierzchniej warstwie izolacji zastosować żwir płukany 16/32, płyty tarasowe lub warstwę zieleni . Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również wpływa na estetykę całego budynku. Roślinność ma korzystny wpływ na mikroklimat i zapewnia dodatkową termoizolację domu, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Taras na dachu – dodatkowa przestrzeń do odpoczynku i rekreacji

W większości przypadków dach płaski jest przestrzenią, którą właściciele domu rzadko wykorzystują. Zastosowanie technologii dachu odwróconego pozwala zaprojektować i wykonać bezpieczny od strony szczelności i funkcjonalny taras na dachu, który oferuje dodatkową przestrzeń do dowolnej aranżacji. W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora taras na dachu może być tarasem zielonym lub miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu – o ostatecznym kształcie projektu decyduje nośność konstrukcji.

Jak powstaje dach odwrócony?

Układ warstw od stropu w górę: wylewka w spadku, warstwa , hydroizolacja - membrana Resitrix SK W , termoizolacja XPS, geowłóknina ochronna 300g, żwir płukany 16/32, warstwa izolacji przeciwwodnej usytuowana poniżej warstwy izolacji termicznej.

Przewaga dachów o odwróconym układzie warstw nad układami tradycyjnymi polega na: eliminacji oddziaływania promieniowania słonecznego na warstwę hydroizolacji oraz zmniejszeniu gradientu temperatur w warstwie hydroizolacji. Ponadto praktycznie wyeliminowane jest ryzyko uszkodzeń mechanicznych pokrycia w czasie użytkowania dachu.

Wady są analogiczne jak w przypadku dachów balastowych.

Zaufali nam

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Barel-Management mapa